به مناسبت هفته پژوهش،اولین همایش حضوری بعد از دو سال ، با عنوان همایش تخصصی چیلر و فنکویل با رویکرد استاندارد سازی وبهینه سازی انرژی دردانشگاه خیام مشهد در مورخه 24 آذر ماه سال جاری توسط گروه مشاوران ساختمانی کندو و با حمایت دانشگاه خیام، سجاد، کاویان، منتظری، خراسان و انجمن علمی مدیریت مصرف انرژی و سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و انجمن صنفی مهندسان مکانیک و برق و انجمن تولییدکنندگان تهویه مطبوع برگزار گردید.


همایش تخصصی چیلر و فنکویل
دکتر براتی کندو

در ابتدای این همایش، رئیس همایش و عضو هیئت مدیره گروه مشاوران ساختمانی کندو ضمن خوش آمد گویی و تبریک هفته پژوهش به میهمانان همایش ، به معرفی فعالیت های گروه مشاوران ساختمانی کندو و چالش های استاندارد در صنعت ساختمان برای مصرف کنندگان و تولید کنندگان در حوزه های هفتگانه ساختمان پرداخت.
آقای دکتر حسین براتی همچنین خاطرنشان کرد که راهبرد گروه مشاوران ساختمانی کندو، تعامل و همکاری دو جانبه و چندجانبه با تولیدکنندگان و، ارگانها و دانشگاه های متعدد در راستای استانداردسازی متریال های ساختمان و ارتقآ دانش فعالین این صنعت می باشد و چشم اندار این مجموعه را در سال 1402، به عنوان بازوی اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان و سازمان استاندارد دانست.

دکتر حسن خانی کندو

بعد از سخنرانی رئیس همایش ، آقای دکتر حسن خانی یکی از اساتید دانشگاه انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی و مدرس دوره های HVAC در دانشگاه خواجه نصیر همچنین از تولید کنندگان با تجربه ،به نحوه انتخاب طراحی استاندارد چیلر مناسب و پارامترهای مربوط به مصرف انرژی در انتخاب چیلر و ضرایب تاثیر گذار IPLV, ESEER, COP, EER و ارائه راهکارهایی جهت بهبود ضریب NPLV در چیلرها پرداخته که با استقبال میهمانان مواجه گردید.همچنین ایشان به solution provider و سفارشی سازی بودن چیلر نسبت به هر پروژه اشاره داشتند و ایجاد فرهنگسازی جهت خارج کردن سفارش از product محور که از مهمترین نکات انتخاب چیلر می باشد. و در انتها در مورد استاندارها و قوانین ساخت در چیلرهای تراکمی و اشاره به استاندارد های EUROVENT و AHRI 550/590 داشتند.

دکتر داوری کندو

سخنران بعدی جناب آقای مهندس پیمان داوری، مدیر فنی با سابقه ترین شرکت کویل سازی ایران، وی با توضیح نحوه خرید چیلر در مشهد به استانداردهای کویل در چیلر و فنکویل و همچنین تکنولوژی مورد نیاز برای طراحی و ساخت آن ومتریال های استاندارد برای تولید اشاره کرد.

دکتر موسوی کندو
دکتر سریری کندو

آقایان دکتر سید محمد رضا موسوی تقی آبادی و دکترایمان سریری از اساتید دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه برق و همچنین اعضا هیئت رئیسه و هیئت مدیره برق سازمان نظام مهندسی به تشریح جزئیات وایرینگ و تابلو برق چیلر و فن کویل پرداختند و همچنین از اهمیت و ضرورت استاندارد بودن لوازم برقی در عملکرد مناسب چیلر و فن کویل امن و استاندارد پرداختند.

دکتر کاشانی حصار کندو

آقای مهندس حسین کاشانی حصار از اساتید به نام صنعت تهویه مطبوع و عضو هیئت مدیره گروه مشاوران ساختمانی کندو و دبیر علمی این همایش سخنران بعدی بود که ایشان نکاتی در مورد فن کویل و چیلر استاندارد و همچنین لزوم استاندارد اجباری برای این محصولات را فرمودند.همچنین خسارت های ناشی از عدم وجود استاندارد که برای مالکین و مهندسین و تولیدکنندگان ایجاد می شود را توضیح دادند وچون آزمایشگاهی برای سنجش عملکرد چیلر و فنکویل ها وجود ندارد به نیاز مبرم برای تدوین استاندارد اجباری ساخت تاکید داشتند و به هماهنگی هرچه بیشتر بین مهندسین معمار و مهندسین مکانیک اشاره کردند.

دکتر بستاچی کندو

جناب آقای دکتر مهدی بستانچی، رئیس انجمن تولیدکنندگان سیستم های تهویه مطبوع کشور در قالب ویدیویی 4 دقیقه ای ضمن خوش آمد گویی به میهمانان در مورد لزوم استاندارد الزامی در مورد محصولات این صنعت صحبت نموده و از جامعه مهندسین و انجمن های علمی درخواست همکاری برای دستیابی به استاندارد الزامی نمود.

دکتر مظفریان کندو

سخنران بعدی جناب آقای مهندس مظفریان از افراد برجسته و شناخته شده انجمن مدیریت مصرف انرژی کشور بود که به اثربخش بودن استاندارد در کاهش مصرف انرژی و همچنین راندمان چیلر و فنکویل در مصرف بیهنه انژی پرداخت.

دکتر علیدوست کندو

جناب آقای دکتر محمدرضا علیدوست سخنران بعدی بود که به ارتباط هوش مصنوعی در تهویه مطبوع با مصرف بهینه انرژی و همچنین کاربردهای آن در راندمان چیلر از نظر تئوری و عملی پرداخت.

دکتر صبوری کندو

دبیر این همایش آقای مهندس محسن صبوری و مدیرعامل گروه مشاوران ساختمانی کندو ، آخرین سخنران بودند که ضمن خیرمقدم به حضار و میهمانان همایش، تشکر ویژه ای از حضور عزیزان داشتند و بر ارتباط و همکاری با دانشگاه ها ، تولیدکنندگان و مهندسین تاکید کردند.

تقدیرنامه کندو

در انتهای این همایش،به یادبود زنده یاد آقای دکتر اردشیر فرشیدیانفر، عضو انجمن مهندسین مکانیک و عضو هیئت علمی دانشگااه آزاد اسلامی واحد مشهد ، لوح سپاس و یادبودی تقدیم برادر و فرزند ایشان گردید و حضار به احترام آن استاد فرزانه و فقید، ضمن قرائت فاتحه، 30 ثانیه سکوت کردند. همچنین در انتها این همایش به سخنرانان همایش، لوح تقدیری تقدیم گردید و میهمانان عکس یادگاری گرفتند.


همایش تخصصی چیلر