مهمترین چالش خرید داکت اسپلیت برای سازندگان و مالکین، عدم اطمینان به محصول با کیفیت و همچنین ظرفیت واقعی داکت اسپلیت است. با توجه به افزایش قیمت ارزهای خارجی از نظر بسیاری از سازندگان استفاده از داکت اسپلیت های خارجی توجیه پذیر نیست مضافا بر این که در صورت خرید داکت اسپلیت های خارجی به علت وجود تحریم ها، تامین لوازم یدکی و خدمات پس از فروش آن ها نیز با مشکلات فراوانی همراه خواهد بود. همچنین کویل آب گرم در داخل یونیت داخلی در دستگاه های خارجی موجود نیست و بایستی کویل آب گرم را در خروجی دستگاه نصب کرد که علاوه بر کاهش CFM(میزان هوادهی) سبب افزایش صدا و استهلاک دستگاه شده و همچنین به علت نبود سینی درین در زیر کویل آب گرم شاهد آّ ب ریزی در سقف می باشیم.

عدم وجود استاندارد اجباری و همچنین عدم وجود آزمایشگاه اکرودیته استاندارد در ایران جهت تست ظرفیت دستگاه سبب شده تا سازندگان از ظرفیت واقعی دستگاه خریداری شده اطمینان نداشته باشند. ازحدود 300 شرکت موجود، حدود 40 شرکت تولید کننده واقعی هستند و بقیه شرکت ها محصولات خود را به کارگاه ها یا کارخانجات دیگر سفارش می‌دهند.

مشاوره خرید چیلر
آیتم هایی که باید برای انتخاب شرکت با کیفیت در نظر داشت عبارتند از:
 • وجود دستگاه های cnc و برش لیزر در محل کارخانه
 • تیم مهندسی و کنترل کیفی با سابقه جهت بررسی نقشه معماری و مکانیک و تهیه نقشه کانال کشی و همچنین انتخاب متریال و تست کیفیت تجهیزات و متریال کاربردی
 • دارا بودن پروانه صنعت و معدن
 • دپوی قابل قبول تجهیزات و دستگاه در محل کارخانه
 • داشتن تیم خدمات پس از فروش و تیم تعمیرات در شهر مورد نظر
 • عضویت در انجمن تولیدکنندگان تهویه مطبوع ایران
 • اجازه بازدید از خط تولید

کندو اولین شرکت خصوصی در هیئت تدوین 3740 چیلرفنکویل می باشد.

راه حل کندو برای برطرف کردن این معضل:
 1. کنترل نقشه مکانیک ساختمان جهت ظرفیت واقعی موردنیاز
 2. کنترل کیفیت قطعات و مونتاژ محصول در حال تولید در خط تولید کارخانه
 3. کنترل قیمت منطقی محصول سفارش داده شده
 4. معرفی شرکت‌های تولیدکننده با کیفیت

خط تولید شرکت‌های باکیفیت وندور لیست کندو، بصورت تخصصی و با در نظر گرفتن کلیه آیتم های ماشین آلات وکیفی متریال و مهندسی توسط جناب آقای مهندس کاشانی حصار بازدید شده‌اند. وندورلیست کندو شامل تولیدکنندگانی است که کیفیت محصولات آن‌ها توسط جناب آقای مهندس کاشانی حصار تایید شده است. تولیدکنندگان این وندور لیست با اطمینانی که از کیفیت محصولات خود دارند، اجازه بازدید نامحدود و سرزده به خط تولید خود جهت چک کردن چک لیست‌های محصولات سفارش داده شده را به شرکت کندو داده‌اند. گروه مشاوران کندو با کمک متخصصان به نام این صنعت برای رفع این چالش بزرگ خدمتی جدید را ارائه می دهد تا به خریداران محترم کمک کند داکت اسپلیت استاندارد و با کیفیت را از تولیدکنندگان ایرانی اما با کیفیت بالا و متناسب با نیاز ساختمان خود دریافت

خرید داکت اسپلیت : چالش ها و راه حل ها

داکت اسپلیت ها امروزه به علت کار آیی بالا و قیمت مناسب تر نسبت به سیستم های کولر گازی و رادیاتور در بسیاری از ساختمان ها استفاده می شوند. مهمترین چالش خرید داکت اسپلیت برای سازندگان و مالکین، عدم اطمینان به محصول با کیفیت و همچنین ظرفیت واقعی داکت اسپلیت است. با توجه به افزایش قیمت ارزهای خارجی از نظر بسیاری از سازندگان استفاده از داکت اسپلیت خارجی توجیح پذیر نیست مضافا بر این که در صورت خرید داکت اسپلیت های خارجی به علت وجود تحریم ها تامین لوازم یدکی و خدمات پس از فروش آن ها نیز با مشکلات فراوانی همراه خواهد بود. سالیان بسیاری است که صنعتگران کشور عزیزمان اقدام به ساخت داکت اسپلیت کرده اند و با تکیه بر علم و دانش و همچنین بهره بردن از ماشین آلات دقیق، داکت اسپلیت های با کیفیت نسبتا مطلوب تولید کرده اند. شاید یکی ازبزرگترین مشکلات برای تولید کنندگان داکت اسپلیت ،نبود آزمایشگاه اکرودیته استاندارد در کشور (به علت هزینه بسیار بالای تجهیز آن) و نیز نبود استاندراد اجباری در این زمینه است. این موضوع سبب شده که عده ای سودجو، اقدام به تولید داکت اسپلیت هایی بی کیفیت بکنند که علاوه بر اینکه راندمان پایین(مصرف برق بالا)دارند ،دارای استهلاک و سر و صدای زیاد هستند. به دلیل عدم استاندارد اجباری برای داکت اسپلیت ها هیچ ارگانی بر فعالیت تولیدکنندگان داکت اسپلیت نظارت ندارد و این موضوع سبب شده تا شاهد داکت اسپلیت های با ظاهر زیبا ولی بی کیفیت در سطح کشور باشیم که در نهایت باعث به هدر رفتن سرمایه ملی و متضرر شدن مصرف کنندگان نهایی و تولیدکنندگان با کیفیت می شود.

مزیت های داکت اسپلیت

 1. قیمت مناسب تر نسب به سیستم های چیلر فنکویل و کولر گازی ورادیاتوریا گرمایش از کف
 2. وجود سیستم سرمایش و گرمایش در یک دستگاه
 3. حذف زائده های معماری - یونیت های سرمایش(مانند اسپلیت) بر روی دیوار و رادیاتورها

معایب داکت اسپلیت

 1. عدم امکان کنترل دما در هر یک از اتاق های آپارتمان و در نتیجه اتلاف انرژی و نیز عدم استقلال شرایط فضاهای مختلف با یکدیگر (به عنوان مثال اگر در قسمت پذیرایی بوی نا مطبوعی باشد، در اتاق ها این بو پخش خواهد شد)
 2. صدای بالای دستگاه (در صورت خرید از برند نا معتبر)
 3. تعداد بالاتر یونیت خارجی در پشت بام

ما چگونه به خرید داکت اسپلیت با کیفیت کمک می کنیم؟

برای اینکه مالکان و سازندگان محترم بتوانند یک داکت اسپلیت با کیفیت با قیمت مناسب را خریداری کنند گروه مشاوران کندو در چندین حوزه مختلف تا کنون فعالیت های متعددی داشته است که برخی از این حوزه ها عبارتند از

 1. برگزاری همایش چیلر استاندارد با رویکرد بهینه سازی انرژی جهت آگاهی اعضا نظام مهندسی
 2. نوشتن تفاهم نامه با دانشگاه های معتبر از جمله دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه تبریز، دانشگاه خیام مشهد، دانشگاه شیراز و دانشگاه آزاد واحد مشهد و دانشگاه آزاد واحد شیراز به منظور تدوین معیارهای حداقل مورد قبول در ساخت چیلر ها
 3. مشارکت جناب آقای مهندس کاشانی حصار(عضو هیئت تدوین مقررات ملی 14 و 16 ساختمان) و از اعضای هیئت مدیره گروه مشاوران ساختمانی کندو در هیئت تدوین ظوابط ساخت چیلرهای تراکمی و فنکویل.
 4. تهیه وبه روزرسانی یست پیشنهادی تولیدکنندگان با کیفیت
 5. بازدید از کارخانجات تولید کننده و بررسی کیفیت محصولات آن ها

با توجه به محدودیت های فعلی واردات چیلر، خرید از برند های داخلی با کیفیت در صورتی که بتوانید تشخیص دهید چه نوع چیلری برای ساختمانتان مناسب است (و یا دریافت مشاوره خرید چیلر مناسب) می تواند در این مقطع زمانی جوابگوی نیازها باشد.

آشنایی با نحوه عملکرد داکت اسپلیت به زبان ساده

درداکت اسپلیت، ابتدا انرژی مورد نیاز جهت فرآیند تولید باربرودتی توسط کمپرسور و کندانسور و... تولید شده و توسط لوله های مسی به یونیت داخلی منتقل می شود. داکت اسپلیت ها دارای چهار قسمت اصلی می باشند: 1-کمپرسور 2-کندانسور 3- شیرانبساط و سایر قسمت های فرعی که شامل شیرهای برقی، کنترلی، فن ها، و گاز مبرد می باشند.

برای مطالعه اطلاعات فنی چیلر کلیک کنید

مشاوره خرید داکت اسپلیت مناسب با همفکری متخصصین

ما در گروه مشاوران ساختمانی کندو برای خرید داکت اسپلیت با کیفیت با همفکری با متخصصین و برای برطرف کردن نگرانی های خریداران عزیز راه کار اصولی ذیل را زیر نظر جناب آقای مهندس کاشانی حصار پیشنهاد می کنیم

 • بررسی نقشه های معماری و اطمینان از صحت برآورد ظرفیت داکت اسپلیت در خواست شده
 • معرفی تولیدکنندگان با کیفیت با توجه به ظرفیت مورد نیاز و همفکری با کارفرمای پر.ژه تا جمع بندی نهایی
 • بازدید حداقل 2 نوبت از داکت اسپلیت های سفارش داده شده به کارخانه و کنترل تطابق جزئیات ساخت با مشخصات قراردادی
 • دو نوبت سرکشی در حین نصب به عنوان نماینده خریدار

لیست برخی از بهترین شرکت های تولید داکت اسپلیت در ایران

شرکت گروه مشاوران ساختمانی کندو با بررسی جامع شرکت های با کیفیت با توجه به بازدید جناب آقای مهندس کاشانی حصار از خط تولید کارخانه و همچنین بررسی تخصصی محصولات، با شرکت های ذیل قرارداد همکاری امضا نموده، تا در صورت تایید خریدار، کلیه پروسه تولید زیر نظر متخصصان کندوانجام پذیرد.

شرکت تهویه اروند

شرکت تهویه اروند با بیش از ۳۰ سال قدمت در عرصه ی تهویه مطبوع ایران با افتخار خود را یکی از نوآوران این صنعت میداند. شرکت اروند در سال ۱۳۶۵ تاسیس شد و هم اکنون کارخانه ی اصلی در شهرک صنعتی شمس آباد در زمینی به ابعاد ۵۰۰۰۰ متر مربع مستقر است. مشاوره خرید در زمینه چیلر از طرف کندو در کنار قدرت شرکت تهویه اروند می تواند به شما کمک کند.
مشاهده وب سایت تهویه اروند  

شرکت گرم ايران

شرکت گرم ايران فعاليت خود را از سال 1359 با ساخت دو نوع مشعل گازسوز آغاز نمود و به تدريج ضمن بهره گیری از تکنولوژی و دانش، توانسته توانایی خود را در زمینه تولید انواع چیلرها و مشعل ها گسترش دهد بطوریکه امروز، گرم ایران پس از سی سال تلاش و تولید بیش از 700 هزار دستگاه انواع مشعل یکی از بزرگتربن و مطرح ترین تولیدکنندگان مشعل در سطح ملی می باشد و مشاوران خرید چیلر ما این شرکت را پیشنهاد می کنند.
مشاهده وب سایت گرم ایران 

شرکت آرن تهویه پارس

شرکت آرن تهویه پارس با بیش از 25 سال تجربه موسسین خود در صنعت تاسیسات در زمینه مشاوره، طراحی و ارائه خدمات مهندسی، واردات انواع سیستم های تهویه مطبوع، فروش و خدمات پس از فروش فعالیت می نماید. محصولات شرکت آرن تهویه پارس شامل انواع داکت اسپلیت ها، فن کویل ها، مینی چیلرها و چیلرهای تراکمی اسکرال و اسکرو، پکیج های روف تاپ و سیستم های وی آر اف می باشد.
مشاهده وب سایت آرن تهویه پارس 

شرکت تهویه مانلی

شرکت تولیدی تهویه مانلی فعالیت خود را در ۲۴۰۰ متر فضای تولیدی به همراه ماشین آلات مورد نیاز و همچنین دفتر مرکزی فروش در تهران با طراحی، مهندسی، تولید و مارکتینگ سیستم های سرمایشی و تهویه ای اعم از چیلر، انواع فن کوئل، روف تاپ پکیج، اگزاست فن، هواساز، انواع فیلتر هپا و لمینارباکس شروع کرد . محصولات تولیدی دارای مزایای فراوانی از جمله صدای کم، مصرف انرژی پایین و راندمان بالا، ابعاد کم نسبت به نمونه های داخلی می باشد
مشاهده وب سایت تهویه مانلی 

شرکت پارس آراز مبدل

شرکت پارس آراز مبدل در سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را شروع کرد و با بهره گیری از استانداردهای AP1660-TEMA-ASHREA-AR410 با تکیه بر دانش و نیروهای متخصص و مجرب واحد فنی و مهندسی خود ، جهت تولید کویل های FinPlate در ظرفیت و ابعاد مختلف و همچنین مبدل های پوسته و لوله ای (Shell and Tube) و همچنین چیلر های با کیفیت گامی موثر در بهبود رقتبت در بازارهای تولید داخلی برداشت و یکی از شرکت های خوب در زمینه خرید چیلر می باشد
مشاهده وب سایت پارس آراز مبدل 

شرکت مهراصل

شركت توليدي مهراصل در سال ۱۳۶۹ با اتكا به تجربه چندين ده ساله مديران شركت با هدف ارائه محصولات جديد با تكنولوژي روز در زمينه‌هاي تهويه مطبوع و تبريد صنعتي ثبت و افتتاح گرديد و در حال حاضر شركت توليدي مهراصل از نظر ظرفيت، وسعت كارخانجات، تنوع و پيشرفتگي ماشين‌آلات و در اختيار داشتن نيروي متخصص، بزرگترين شركت فعال در زمينه تهويه و تبريد در ايران مي باشد.
مشاهده وب سایت  

شرکت انرژی‌سبز

مجموعه Gescool با پشتوانه علمی گروهی از اساتید برتر دانشگاه‌ها و استعداد جوانان ایرانی در زمینه ساخت تجهیزات تهویه مطبوع با رویکردی دانش‌محور در حال فعالیت است. استفاده از برترین تکنولوژی روز دنیا و همکاری با معتبرترین برندهای تهویه مطبوع منجر به تولید محصولی در سطح استاندارهای بین‌المللی با رویکرد کاهش مصرف انرژی شده است. شرکت ما با دارا بودن امکانات زیربنایی اقدام به تولید دستگاه های تهویه مطبوع ؛ داکت اسپلیت- چیلر-فن کویٔل و طراحی، محاسبه و اجرای سیستم های تاسیسات مکانیکی ساختمان وارد کننده سیستم های تهویه مطبوع،طراحی و اجرای سیستم های خورشیدی،طراحی و اجرای سیستم های تاسیسات ساختمان های سبز (.N.Z.E.B)
مشاهده وب سایت  

شرکت تبخیرصنعت

شرکت صنایع تهویه تبخیر صنعت با برند تجاری TASK با بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه تهویه مطبوع و تاسیسات، در حال حاضر با تولید انواع چیلرهای اسکرال و اسکرو، انواع پکیج های تهویه مطبوع، انواع هواسازهای معمولی و بهداشتی و هواسازهای هیت ریکاوری و هیبریدی در حال فعالیت در جایجای ایران عزیز می باشد.
مشاهده وب سایت  

شرکت سرماآفرین

شرکت صنایع سرماآفرین ایران آشناترین نام در صنعت تهویه مطبوع کشور است و به عقیده بسیاری از پیشکسوتان این صنعت، پدر صنعت تهویه مطبوع ایران محسوب می گردد. این شرکت با قریب پنجاه سال سابقه و با بهره گیری از آخرین دستاوردهای روز جهان و بکارگیری کارشناسان با تجربه این افتخار را دارد که در بسیاری از پروژه های مهم تاسیساتی کشور شرکت داشته است . نکته حائز اهمیت این است که کلیه محصولات این شرکت براساس نقشه و دستورالعمل و روشهای تولید مدون شرکت بین المللی Carrier و مطابق با موافقتنامه های مبادله شده با این شرکت تولید می گردند.
مشاهده وب سایت  

راهنمای فنی خرید داکت اسپلیت

درداکت اسپلیت، ابتدا انرژی مورد نیاز جهت فرآیند تولید باربرودتی توسط کمپرسور و کندانسور و... تولید شده و توسط لوله های مسی به یونیت داخلی منتقل می شود. داکت اسپلیت ها دارای چهار قسمت اصلی می باشند: 1-کمپرسور 2-کندانسور 3- شیرانبساط و سایر قسمت های فرعی که شامل شیرهای برقی، کنترلی، فن ها، و گاز مبرد می باشند. در ادامه به توضیح هر یک از قسمت ها می پردازیم:

کمپرسور

یا همان موتور اصلی دستگاه که حدود 20 تا 30 درصد قیمت چیلر مربوط به این تجهیز مهم است.(بر حسب قیمت و ظرفیت دستگاه این درصد متغییر است) وظیفه کمپرسور کاهش حجم گاز و افزایش فشار و دمای گاز می باشد. گاز پس از گذشتن از کندانسور و مایع شدن، توسط کمپرسور به اواپراتور جهت تبادل سرما بین مایع مبرد(معمولا آب) و گاز سرد شده وارد می شود.

کندانسور

این تجهیز وظیفه انتقال گرمایی گاز را با هوای بیرون جهت سرد کردن گاز بر عهده دارد. اواپراتور تشکیل شده است از لوله های مسی، که از داخل پره های(فین های) آلومینیومی می گذرند تا بتوان انتقال گرمایی بهتری داشت. در اواپراتورها،قطر لوله های مسی، ضخامت لوله های مسی، طول لوله مسی به کار رفته در آن، اتصال صحیح لوله های مسی به ورق آلومینیوم بسیار حائز اهمیت است. تکنولوژی ساخت کندانسور نیز بسیار حائز اهمیت است، زیرا در صورت اتصال نا صحیح فین های آلومینیوم به لوله مسی، انتقال حرارت گاز به فین آلمینیوم بدرستی صورت نمی گیرد(عمل تقطیر به درستی انجام نمی پذیرد) ودر نتیجه راندمان چیلر پایین آمده و مصرف برق افزایش می یابد. گاز وارد شده به کندانسور، در فشار ثابت همزمان با سرد شدن، تغییر فاز داده و تبدیل به مایع پر فشار می گردد و به سمت شیر انبساط هدایت می شود. فن یا فن های روی کندانسور با تولید جریان هوا، به سرعت سرد شدن گاز کمک می کنند.

فن

این تجهیز وظیفه سرد کردن گاز مبرد در کندانسور را با ایجاد جریان هوا در بین فین ها دارد. فن های چیلر با توجه به دمای گاز مبرد و فشار در کندانسور با فرمانی که از plc می گیرند ، دورشان و تعدادشان در مدار مشخص می شود. مهمترین موضوع در انتخاب فن، برند و توان و دسیبل صدایی است.