ساختمان های عجیب دنیا

طراحی ساختمان‌های عجیب و غیر طبیعی گاهی برای جلب توجه، گاهی برای شهرت، گاهی از سر ایجاد تنوع و گاهی از جهت نمایش خلاقیت معماران سرشناس دنیا ساخته می‌شود، در این مقاله با تعدادی از این ساختمان‌ های عجیب آشنا می‌شویم.

معماران و طراحان در مرحله‌ای از زندگی خود دست به طراحی ساختمان‌های عجیب و خارق‌العاده‌ای می‌زنند که شاید از نظر منطقی طرحی خوب به نظر نرسد اما بتواند خلاقیت وی را به نمایش بگذارد. بیشتر این طرح‌ها بر روی کاغذ باقی مانده و هرگز ساخته نمی‌شوند. اما گاهی مدیران و کارفرمایان به دلایلی از جمله جلب توجه،  بازاریابی و … طرح‌های متفاوت و عجیب را پذیرفته و به معماران اجازه‌ی ساخت آن‌ها را می‌دهند. در این مقاله با تعدادی از این ساختمان های عجیب و منحصر به فرد از هنر مدرن آشنا می‌شویم.

مرکز خرید بولرینگ (Bullring) انگلستان

ساختمان سلفریج (Selfridges)، احاطه شده با ۱۵۰۰۰ صفحه‌ی آلومینیومی، یک جاذبه‌ی برجسته در بیرمنگام (Birmingham) انگلستان است. ساختمان بولرینگ بخشی از یک مرکز خرید محسوب می‌شود.

موزه‌ی ABC، مادرید اسپانیا

این موزه‌ی ۷ طبقه از نقاشی و تصویرسازی، یک ساختمان ۳۰۰۰ متری است که حدود ۲۰۰ هزار  اثر هنری را در خود جای داده است.

براد (Broad)، کالیفرنیا

«پهناور» اسم موزه‌ی ۱۱ هزار متری درلس آنجلس برای هنر معاصر است که در آن از ۲۰۰۰ اثر هنری دوره‌ی معاصر و دوره‌ی بعد از جنگ نگهداری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Your Comment