همایش تخصصی چیلر و فنکویل


به مناسبت هفته پژوهش،اولین همایش حضوری بعد از دو سال ، با عنوان همایش تخصصی چیلر و فنکویل با رویکرد استاندارد سازی وبهینه سازی انرژی دردانشگاه خیام مشهد در مورخه 24 آذر ماه سال جاری توسط گروه مشاوران ساختمانی کندو و با حمایت دانشگاه خیام، سجاد، کاویان، منتظری، خراسان و انجمن علمی مدیریت مصرف انرژی و سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و انجمن صنفی مهندسان مکانیک و برق و انجمن تولییدکنندگان تهویه مطبوع برگزار گردید.

دکتر براتی کندو

در ابتدای این همایش، رئیس همایش و عضو هیئت مدیره گروه مشاوران ساختمانی کندو ضمن خوش آمد گویی و تبریک هفته پژوهش به میهمانان همایش ، به معرفی فعالیت های گروه مشاوران ساختمانی کندو و چالش های استاندارد در صنعت ساختمان برای مصرف کنندگان و تولید کنندگان در حوزه های هفتگانه ساختمان پرداخت.

آقای دکتر حسین براتی همچنین خاطرنشان کرد که راهبرد گروه مشاوران ساختمانی کندو، تعامل و همکاری دو جانبه و چندجانبه با تولیدکنندگان و، ارگانها و دانشگاه های متعدد در راستای استانداردسازی متریال های ساختمان و ارتقآ دانش فعالین این صنعت می باشد و چشم اندار این مجموعه را در سال 1402، به عنوان بازوی اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان و سازمان استاندارد دانست.

دکتر حسن خانی کندو

بعد از سخنرانی رئیس همایش ، آقای دکتر حسن خانی یکی از اساتید دانشگاه انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی و مدرس دوره های HVAC در دانشگاه خواجه نصیر همچنین از تولید کنندگان با تجربه ،به نحوه انتخاب طراحی استاندارد چیلر مناسب و پارامترهای مربوط به مصرف انرژی در انتخاب چیلر و ضرایب تاثیر گذار IPLV, ESEER, COP, EER و ارائه راهکارهایی جهت بهبود ضریب NPLV در چیلرها پرداخته که با استقبال میهمانان مواجه گردید.همچنین ایشان به solution provider و سفارشی سازی بودن چیلر نسبت به هر پروژه اشاره داشتند و ایجاد فرهنگسازی جهت خارج کردن سفارش از product محور که از مهمترین نکات انتخاب چیلر می باشد. و در انتها در مورد استاندارها و قوانین ساخت در چیلرهای تراکمی و اشاره به استاندارد های EUROVENT و AHRI 550/590 داشتند.

دکتر داوری کندو

سخنران بعدی جناب آقای مهندس پیمان داوری، مدیر فنی با سابقه ترین شرکت کویل سازی ایران، به استانداردهای کویل در چیلر و فنکویل و همچنین تکنولوژی مورد نیاز برای طراحی و ساخت آن ومتریال های استاندارد برای تولید اشاره کرد.

دکتر موسوی کندو

دکتر سریری کندو

آقایان دکتر سید محمد رضا موسوی تقی آبادی و دکترایمان سریری از اساتید دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه برق و همچنین اعضا هیئت رئیسه و هیئت مدیره برق سازمان نظام مهندسی به تشریح جزئیات وایرینگ و تابلو برق چیلر و فن کویل پرداختند و همچنین از اهمیت و ضرورت استاندارد بودن لوازم برقی در عملکرد مناسب چیلر و فن کویل امن و استاندارد پرداختند.

دکتر کاشانی حصار کندو

آقای مهندس حسین کاشانی حصار از اساتید به نام صنعت تهویه مطبوع و عضو هیئت مدیره گروه مشاوران ساختمانی کندو و دبیر علمی این همایش سخنران بعدی بود که ایشان نکاتی در مورد فن کویل و چیلر استاندارد و همچنین لزوم استاندارد اجباری برای این محصولات را فرمودند.همچنین خسارت های ناشی از عدم وجود استاندارد که برای مالکین و مهندسین و تولیدکنندگان ایجاد می شود را توضیح دادند وچون آزمایشگاهی برای سنجش عملکرد چیلر و فنکویل ها وجود ندارد به نیاز مبرم برای تدوین استاندارد اجباری ساخت تاکید داشتند و به هماهنگی هرچه بیشتر بین مهندسین معمار و مهندسین مکانیک اشاره کردند.

دکتر بستاچی کندو

جناب آقای دکتر مهدی بستانچی، رئیس انجمن تولیدکنندگان سیستم های تهویه مطبوع کشور در قالب ویدیویی 4 دقیقه ای ضمن خوش آمد گویی به میهمانان در مورد لزوم استاندارد الزامی در مورد محصولات این صنعت صحبت نموده و از جامعه مهندسین و انجمن های علمی درخواست همکاری برای دستیابی به استاندارد الزامی نمود.

دکتر مظفریان کندو

سخنران بعدی جناب آقای مهندس مظفریان از افراد برجسته و شناخته شده انجمن مدیریت مصرف انرژی کشور بود که به اثربخش بودن استاندارد در کاهش مصرف انرژی و همچنین راندمان چیلر و فنکویل در مصرف بیهنه انژی پرداخت.

دکتر علیدوست کندو

جناب آقای دکتر محمدرضا علیدوست سخنران بعدی بود که به ارتباط هوش مصنوعی در تهویه مطبوع با مصرف بهینه انرژی و همچنین کاربردهای آن در راندمان چیلر از نظر تئوری و عملی پرداخت.

دکتر صبوری کندو

دبیر این همایش آقای مهندس محسن صبوری و مدیرعامل گروه مشاوران ساختمانی کندو ، آخرین سخنران بودند که ضمن خیرمقدم به حضار و میهمانان همایش، تشکر ویژه ای از حضور عزیزان داشتند و بر ارتباط و همکاری با دانشگاه ها ، تولیدکنندگان و مهندسین تاکید کردند.

تقدیرنامه کندو

در انتهای این همایش،به یادبود زنده یاد آقای دکتر اردشیر فرشیدیانفر، عضو انجمن مهندسین مکانیک و عضو هیئت علمی دانشگااه آزاد اسلامی واحد مشهد ، لوح سپاس و یادبودی تقدیم برادر و فرزند ایشان گردید و حضار به احترام آن استاد فرزانه و فقید، ضمن قرائت فاتحه، 30 ثانیه سکوت کردند.
همچنین در انتها این همایش به سخنرانان همایش، لوح تقدیری تقدیم گردید و میهمانان عکس یادگاری گرفتند.

همایش تخصصی چیلر